Vážení zákazníci, e-shop funguje bez obmedzenia. Vaše zásielky sú naďalej štandardne doručované prepravnými spoločnosťami. Z dôvodu ochranných opatrení prepravných spoločností nie je možné využiť platobnú metódu formou dobierky. Všetky objednávky je nutné uhradiť vopred (prevodom na účet alebo kartou online). Kamenné prevádzky v Lučenci a v Trenčíne sú dočasne zatvorené. Ďakujeme za pochopenie.

Lučenec

BIO FLAME, s.r.o.
Centrálny sklad - predajňa
Zvolenská cesta 5040
984 01  Lučenec

Mob: 0911 322 727
E-mail: bioflame@bioflame.sk

Otváracia doba prevádzky:
Po - Pi: 8:00 - 16:30 hod.
Obed: 12:00 - 13:00 hod.
Mimo pracovnej doby otvorené po dohode.


Trenčín

BIO FLAME, s.r.o.
Showroom
Žabinská 14
911 01 Trenčín

Mob: 0904 322 727
E-mail: trencin@lacne-biokrby.sk

Otváracia doba prevádzky:
Po - Ne: na zavolanie

Návštevu showroomu odporúčame vopred dohodnúť telefonicky alebo e-mailom. Na prevádzkach je možná platba len v hotovosti. 

Pokyny pre nákup na splátky TU

Quatro - jednoduchý nákup na splátky

Ďalšie interiérové dekorácie nájdete tu www.bioflame.sk

bioflame

TOVAR V AKCII

naša cena 349,00 EUR
skladom
naša cena 349,00 EUR
skladom

TOP PRODUKTY

naša cena 229,00 EUR
mimo sklad
naša cena 269,00 EUR
skladom
naša cena 309,00 EUR
skladom

» Výhody a nevýhody biokrbov
Výhody a nevýhody biokrbov


Výhody biokrbov - dekoračných bezkomínových krbov spaľujúcich bioalkohol:


Najmä u starších objektov je rekonštrukcia komína natoľko náročná a nákladná, že sa majiteľovi domu nevypláca. V minulosti to zvyčajne znamenalo koniec sna o plápolajúcom plameni v kozube, ale dnes je tu možnosť použiť bezkomínový krb, ktorý má aj mnoho iných výhod.

Krása a útulnosť otvoreného krbu (živý, reálny oheň priamo v miestnosti) bola až doposiaľ spájaná s napojením na komín, s pracným uskladnením dreva, s nutným zbavovaním sa popola, zvýšenou prašnosťou v interiéry a s dôsledným čistením komínových častí.

Pri biokrboch nepotrebujete komín, drevo, nemáte starosti s dymom, nevznikajú Vám žiadne škodlivé splodiny, nemusíte sa starať o padajúce iskry, sadze, ani o špinu. Navyše vás bezkomínové krby neobmedzujú ani architektonicky. Sú vhodné nielen do domu, ale aj do bytu, čo v minulosti nebolo možné. Pre svoju univerzálnosť a výnimočný dizajn sa s obľubou používajú aj v takých objektoch, ako sú napr. hotely, reštaurácie, kaviarne, či kancelárie.

Palivom je certifikovaný 96 percentný bio-alkohol, ktorého základom je etanol (lieh). Tento je upravený a denaturovaný tak, aby horel krásne žltým plameňom bez dymu a škodlivých splodín. Nemusíte se obávať splodín z horenia, protože výsledkom horenia bio-alkoholu je len kysličník uhličitý (CO2) a voda (H2O), čiže presne to, čo vydychuje aj človek. Pre porovnanie, vyprodukované množstvo CO2 je asi také, aké vyprodukujú dva horáky vo vašom plynovom variči. Po každom vyhorení paliva sa však odporúča vyvetrať, poprípade počas horenia ponechať pootvorené okno.

Jeden liter bio-alkoholu horí 3 až 8 hodín, v závislosti od typu a nastavenia horáka. Výkon biokrbov je od 1 kW až po 4 kW, čo postačuje na preteplenie jednej až dvoch miestností.. Rovnako ako pri krboch spaľujúcich iný druh paliva, napr. drevo, brikety, plyn, aj pri biokrboch platí, že čím väčší výkon, tým väčšia spotreba paliva. Pri menších a úspornejších dekoračných biokrboch hodina horenia stojí len cca 0,30 Eur pri našej cene paliva. Väčšie horáky s maximálnym výkonom však môžu spotrebovať palivo aj za viac ako 1,- Eur za hodinu.

Výhody v skratke:

- žiadne nákladné projekčné zásahy
- nie je potrebná špeciálna stavebná príprava
- rýchle preteplenie miestnosti
- univerzálnosť – závesné, voľne stojace, zabudovateľné, malé, veľké, štýlové, moderné, …
- možnosť premiestnenia
- čistý plameň bez zápachu, dymu a popola
- použiteľné aj v činžiakových bytoch
- vyššia bezpečnosť, keďže z krbu neodlietavajú iskry
- minimálna údržba
- okamžité rozhorenie plameňa
- okamžité zhasnutie plameňa

Nevýhody biokrbov - dekoračných bezkomínových krbov spaľujúcich bioalkohol:

Biokrby majú menší tepelný výkon, keďže majú slúžiť predovšetkým na dekoráciu a ich výhrevnosť môžeme považovať skôr za pridanú hodnotu.

Nemôžu sa používať nepretržite a po dohorení je potrebné minimálne 5 minút nechať biokrb vychladnúť. Výpary z bioalkoholu sú ľahko zápalné a pri rýchlejšom zapálení po predošlom dohorení je bioalkohol mierne výbušný. Aj preto sa musia biokrby zapaľovať z boku a nie v predklone nad krbom.

Teplo produkované biokrbmi nie je možné rozvádzať do ďalších miestností. Jedná sa o lokálne vykurovanie.

Počas horenia alebo po dohorení biokrbu je potrebné vetrať a tým sa vytráca nadobudnuté teplo z miestnosti. Vzduch v miestnosti, kde sa kúri je iný a pri vstupe do izby z inej miestnosti cítiť rozdiel. Avšak to je problém pri každom kúrení, kde horí živý oheň.

Pokiaľ sa horák občas nevyčistí, po čase cítiť zápach denaturátov (pridaných zložiek do etanolu kvôli nižšej dani) z bio-alkoholu a to predovšetkým pri dohorievaní. V porovnaní s kozubom spaľujúcim drevnú hmotu, biokrbu chýba atmosféra praskajúceho dreva.

Nevýhody v skratke:


- nižší tepelný výkon - nie je možné použiť ako jediný zdroj tepla
- nie je možná nepretržitá prevádzka
- nutnosť nákupu špeciálneho paliva - bioalkoholu
- nutnosť vetrať (postačí po dohorení)
- atmosfére chýba praskot dreva

MDE5Mj