Vážení zákazníci, e-shop funguje bez obmedzenia. Vaše zásielky sú naďalej štandardne doručované prepravnými spoločnosťami. Z dôvodu ochranných opatrení prepravných spoločností nie je možné využiť platobnú metódu formou dobierky. Všetky objednávky je nutné uhradiť vopred (prevodom na účet alebo kartou online). Kamenné prevádzky v Lučenci a v Trenčíne sú dočasne zatvorené. Ďakujeme za pochopenie.

Lučenec

BIO FLAME, s.r.o.
Centrálny sklad - predajňa
Zvolenská cesta 5040
984 01  Lučenec

Mob: 0911 322 727
E-mail: bioflame@bioflame.sk

Otváracia doba prevádzky:
Po - Pi: 8:00 - 16:30 hod.
Obed: 12:00 - 13:00 hod.
Mimo pracovnej doby otvorené po dohode.


Trenčín

BIO FLAME, s.r.o.
Showroom
Žabinská 14
911 01 Trenčín

Mob: 0904 322 727
E-mail: trencin@lacne-biokrby.sk

Otváracia doba prevádzky:
Po - Ne: na zavolanie

Návštevu showroomu odporúčame vopred dohodnúť telefonicky alebo e-mailom. Na prevádzkach je možná platba len v hotovosti. 

Pokyny pre nákup na splátky TU

Quatro - jednoduchý nákup na splátky

Ďalšie interiérové dekorácie nájdete tu www.bioflame.sk

bioflame

TOVAR V AKCII

naša cena 209,00 EUR
skladom
naša cena 169,00 EUR
skladom
naša cena 219,00 EUR
skladom

TOP PRODUKTY

naša cena 199,00 EUR
skladom
naša cena 319,00 EUR
skladom
naša cena 149,00 EUR
skladom

» FAQ - Otázky a odpovede
FAQ - Otázky a odpovede


Čo je biokrb?

Biokrb je bezkomínový krb spaľujúci špeciálne kvapalné palivo - bioalkohol (96% ethanol).
V biokrbe horí živý žltooranžový plápolajúci oheň s tepelným výkonom až do niekoľko kW/H (závisí od počtu horákov a ich dĺžky).
Na montáž biokrbu nepotrebujete projekt ani povolenie.
Biokrby môžu byť závesné, voľnestojace, alebo zabudovateľné.

Biokrb aj kúri?

Áno, ale nie je to jeho priorita. Biokrb je predovšetkým dizajnovým prvkom v miestnosti a produkované teplo je len jeho pridaná hodnota. V biokrbe horí reálny plápolajúci plameň a ako každý oheň odovzdáva teplo. Hneď ako ho zapálite, cítite príjemné sálavé teplo smerujúce do priestoru a ku stropu. Prvých 5 až 15 minút (závisí od typu horáka) horí nižší modrý plameň a až po rozhorení sa zmení na krásny žltooranžový plameň. Biokrby slúžia na prikurovanie a nie na nepretržité vykurovanie!

Vykúri mi biokrb miestnosť?

Vo väčšine prípadov áno, ale predovšetkým závisí od tepelných strát budovy, alebo miestnosti v ktorej sa biokrb nachádza.
Teplo z biokrbu je žiaľ pomerne rýchlo stratové, čo znamená, že ako rýchlo sa teplota v miestnosti zvýši, tak rýchlo sa po dohorení paliva aj stratí. Všeobecne platí, že na 20 m3 stačí 1 kW/h výkonu krbu, no nie je to podmienkou. Tepelný výkon a tým pádom aj spotrebu paliva si viete vo väčšine našich biokrbov prispôsobiť pomocou regulačnej klapky umiestnenej na, alebo v horáku. Biokrb je lokálny zdroj tepla a nie je možné s ním vykúriť viac izbový byt alebo dom.


Koľko stojí hodina kúrenia s biokrbom?

Náklady na kúrenie závisia od typu horáka a ich počtu v biokrbe. Čím väčší/dlhší plameň, tým väčšia spotreba paliva. Približné náklady sú skoro rovnaké ako pri kúrení s elektrinou. Pri momentálnych cenách palív vychádza 1 kW/H cca 0,25 Eur. Ak teda používate biokrb pri maximálnom výkone, tak dvojkilowatový biokrb spotrebuje za hodinu prevádzky cca 0,50 Eur, trojkilowatový cca 0,75 Eur za hodinu a štvorkilowatový cca 1,- Eur za hodinu. Prepočet je len približný a cena prevádzky závisí aj od ceny palív.

Kam mám naliať palivo a ako ho zapálim?

Bioalkohol sa nalieva pomocou lievika alebo nálevky priamo do horáka, maximálne však do 2/3 objemu horáka. Bioalkohol v žiadnom prípade nelejte do horáka počas horenia! Ak chcete po dohorení znova naliať palivo a zapáliť, tak počkajte aspoň 10 - 15 minút, kým horák vychladne. Palivo zapálite priložením zapáleného zapaľovača ku hladine bioalkoholu. V prípade, že ste do horáka naliali studené palivo musíte niekedy tento postup aj niekoľko krát zopakovať, keďže studené palivo sa horšie zapaľuje. Ak by ste palivo rozliali, je ho potrebné ešte pred jeho zapálením poriadne poutierať suchou alebo vlhčenou handričkou!


Môžem sa popáliť?

Biokrby sú v podstate vo väčšine prípadov otvorené ohniská s reálnym ohňom. Tak ako na každom ohni, aj na ohni v biokrbe sa môžete popáliť, avšak teplota horiaceho bioalkoholu nie tak vysoká, ako horiaceho tuhého paliva, prípadne benzínu. Takýto typ plameňa používajú napríklad aj fakíri v ohňovej show. Ak dáte ruku do ohňa, tak do piatich sekúnd (tento údaj je veľmi individuálny) nehrozia popáleniny, dokonca ani začervenanie kože. Pri horení bioalkoholu neodletujú ani iskri, ktoré by Vám mohli ublížiť, alebo spôsobiť požiar.


Cítiť zápach z paliva?

Bioalkohol je liehový výrobok, ktorý sa musí kvôli spotrebnej dani denaturovať (znehodnotiť tak, aby sa nedal piť). Počas horenia zápach z kvalitného certifikovaného paliva skoro vôbec necítiť, ale posledné kvapky paliva môžu zapáchať, nakoľko práve denaturáty dohárajú ako posledné a sú príčinou zápachu. Prípadný zápach odporúčame vyvetrať (vetrať sa odporúča aj keby palivo vôbec nezapáchalo a to z dôvodu štiepenia sa kyslíka O2 počas horenia na vodnú paru H2O a kysličník uhličitý CO2, teda presne to čo vydychujeme aj my).
Upozornenie: Ak spaľujete kvalitné palivo a aj napriek tomu cítite zápach, tak je veľká pravdepodobnosť, že je nízky tlak vzduchu. Pri tlakovej níži dochádza k nedokonalému spaľovaniu, kvôli čomu prevláda modrá farba plameňa a plameň je aj nižší. Pri nedokonalom spaľovaní sa do ovzdušia dostávajú nevyhorené častice, ktoré majú svoj špecifický zápach. Čiastočne sa dá tomuto vplyvu predísť otočením horáka, alebo zvýšením teploty horáka obložením s izolačnými materiálmi ako je keramická vata, alebo kremičitosilikátovými doskami. Kvalitu spaľovania ovplyvňuje aj množstvo kyslíku v miestnosti, preto sa odporúča ešte pred zapálením miestnosť vyvetrať.


Môžem zavesiť biokrb na sadrokartónovú stenu, alebo na stenu s tapetami?

Niektoré biokrby (väčšinou závesné biokrby s nižšou hmotnosťou) majú v štandardnom balení konzolu, vďaka ktorej môžete biokrb zavesiť aj na takýto typ steny. Konzola vysúva biokrb od steny čím dochádza medzi biokrbom a stenou ku cirkulácii vzduchu. Takýmto spôsobom sa biokrb aj stena ochladzujú. Biokrb s vyššou hmotnosťou je potrebné odizolovať izolačnými doskami (napr. Silca, Superizol, Promat 950, Grenaisol...) a ak je to možné, tak odporúčame izoláciu ukotviť spolu s biokrbom o sadrokartónovú konštrukciu kvôli väčšej stabilite. Biokrby ťažšie ako 15 kg bez použitia konzol ukotvených o podlahu neodporúčame montovať na sadrokartónovú stenu.


Z čoho je biokrb vyrobený?

Biokrby sú väčšinou vyrábané z čierneho plechu lisovaného za studena. Sú striekané práškovou (Komaxitovou) farbou odolnou dlhodobo do +400°C a krátkodobo do +500°C. Výhodou práškovej farby je nielen odolnosť voči vyšším teplotám, ale aj voči poškriabaniu. Okrem čierneho plechu sa na výrobu používa nerezový plech, kalené sklo, MDF doska, kameň... Horáky v biokrboch musia byť vyrobené z nerezového plechu.

Prečo mi zhorela farba v biokrbe?

Dôvody prečo Vám zhorela, resp. prečo sa Vám poškodila farba v ohnisku môžu byť nasledovné:
1. Do horáka/ov ste naliali palivo, ktoré nebolo na to určené. Do biokrbov spaľujúcich bioalkohol môžete lievať len 96%ný bioetanol.
2. Za horák ste nesprávne naukladali keramické polienka, alebo kamene. Polienka sa smú ukladať len do bokrbov s väčšou hĺbkou ako 150 mm a nemali by sa opierať o zadný plech.
Kamene nesmiete ukladať do výšky ani priamo nad plameň.
3. Biokrb bol dlhodobo vystavený prievanu, čím plameň pôsobil na jedno miesto a farba prehorela.
4. Do biokrbu ste vložili nesprávne horák. Správne vložený horák by mal mať plameň bližšie k Vám, resp. otvor v horáku by mal byť čo najďalej od zadnej časti ohniska.
5. V miestnosti máte cirkuláciu vzduchu, ktorá tlačí plameň na zadný plech, čím farbu na ňom poškodzuje. Stáva sa to, ak je biokrb osadený na studenú stenu.


Viete mi biokrb farebne aj rozmerovo upraviť?

Áno, vieme biokrby z našej ponuky upraviť podľa potreby, ale treba počítať s dlhšou dodacou lehotou a s vyššou cenou navýšenou o zvýšené náklady na výrobu. Cena za úpravu sa vypočítava individuálne.


Viete mi biokrb dodať aj so sklom?

Áno, vieme. Nakoľko však biokrby na horenie potrebujú kyslík, nie je možné ich úplne uzatvoriť. Preto sa väčšinou sklo umiestňuje maximálne do polovice výšky otvoru ohniska. Závesné biokrby so sklom sú viacej zaťažované teplom, čo ovplyvňuje aj ich životnosť  a taktiež sklo obmedzuje pri lievaní paliva do horáka a manipuláciu s ním. Biokrb so sklom je paradoxne menej bezpečný ako bez neho a to z dôvodu naakumulovania vysokej teploty. Skôr sa teda popálite na horúcom skle ako na ohni v biokrbe. Z týchto dôvodov sklo neodporúčame.


Môžem závesný biokrb zabudovať?

Áno, niektoré závesné biokrby z našej ponuky môžete aj zabudovať, ale na obostavbu odporúčame použiť kvalitné žiaruvzdorné materiály. Medzi stavebný materiál, stenu a biokrb je potrebné vložiť izoláciu (napr. Silca, Superizol, Promat 950, Grenaisol...), aby sa teplota z tela biokrbu nešírila na steny obstavby a nosnú stenu. Ak obstavbu dôkladne odvetráte a stavebný materiál vyššia teplota nepoškodí, tak izoláciu nemusíte použiť. Poctivou prácou predídete zbytočným komplikáciám, ktoré môžu neskôr nastať.
Upozornenie: Na odizolovanie biokrbu nepoužívajte polystyrén!


Polienka v biokrbe nezhoria?

Nie, dekoračné polienka v biokrbe nezhoria keďže sa jedná len o imitáciu drevených polienok. Polienka sú vyrobené z keramiky vyrábanej špeciálnym postupom vďaka čomu odolávajú teplotám do +1080°C.

Kde sa biokrby vyrábajú?

Väčšina biokrbov z našej ponuky sú biokrby skladané v Lučenci z dielcov, ktoré nám kooperačne vyrábajú slovenský alebo poľský producenti. Vďaka tejto spolupráci Vám ponúkame biokrby za veľmi priaznivé ceny, ktoré sú veľakrát lepšie ako sú ceny biokrbov vyrobených v Číne (takéto biokrby sa dovážajú väčšinou z Nemecka s nemeckým certifikátom).
Nakoľko Slovenská legislatíva nevyžaduje certifikáciu biokrbov vyrobených v EU, naše biokrby nie sú certifikované, avšak všetky nami ponúkané biokrby sú vyrobené z materiálov, ktoré majú materiálové atesty, alebo certifikáty.
Rustikálne biokrby z našej ponuky vyrába firma REAL FLAME z USA so skoro 30 ročnými skúsenosťami vo výrobe biokrbov a so závodmi na výrobu biokrbov po celom svete.

Kde si môžem Vaše biokrby pozrieť?

Biokrby ktoré ponúkame si môžete prísť pozrieť do nášho showroomu v Lučenci, v ktorom máme vystavené najpredávanejšie modely. Nakoľko showroom máme spojený aj so skladom, biokrby ktoré nemáme vystavené ale máme ich na sklade Vám môžeme odprezentovať.
Upozornenie: Pred príchodom Vám odporúčame aspoň jeden deň vopred dohodnúť stretnutie. Showroom nemá presne stanovené otváracie hodiny.


Páči sa mi Váš biokrb, kedy by som ho mohol mať?

Snažíme sa mať väčšinu biokrbov z našej ponuky na sklade, ale nakoľko sa biokrby priebežne predávajú a niekedy za jeden deň predáme z jedného typu aj niekoľko kusov, nevieme zaručiť, že biokrb ktorý si vyberiete budeme mať k okamžitému odberu. Výroba biokrbu, ktorý sa nenachádza v našom sklade trvá približne 2 až 3 týždne a to v závislosti od náporu na výrobu.


Ak nemáte biokrb na sklade je potrebná záloha ak si ho objednám?

Nie, na biokrby ktoré máme v ponuke neberieme zálohové platby. Môžeme však zálohu vyžiadať v prípade, že sa jedná o úpravu rozmerov alebo farby v takom prevedení, že by nebolo možné v prípade neprevzatia takéhoto biokrbu upravený biokrb predať inému zákazníkovi. V prípade neodôvodneného neprevzatia takéhoto biokrbu sa záloha nevracia.


Zakúpil som u Vás biokrb cez e-shop, kedy ho môžem očakávať?

Dodanie objednaného tovaru nachádzajúceho sa v našom sklade je 2 maximálne 3 pracovné dni od vytvorenia objednávky.
Tovar, ktorý sa nenachádza v našom sklade doručujeme maximálne do 30tich dní od vytvorenia objednávky.
Dodaciu lehotu v takomto prípade potvrdzujeme telefonicky alebo e-mailom.
Atypickú výrobu realizujeme individuálne a dodacia lehota môže byť až 60 dní v závislosti od kapacitných možností výrobcu.


Koľko zaplatím za dopravu?

V prípade, že kupujete biokrb a spolu s ním aj príslušenstvo, alebo palivo, tak za dopravu v rámci Slovenska neplatíte. Pri objednaní paliva samostatne bez biokrbu alebo len s iným príslušenstvom bude doprava pripočítaná dodatočne podľa cenníka zásielkovej služby, ktorý je zobrazený v popise tovaru. Dekoráciu objednanú samostatne zasielame v rámci Slovenska prostredníctvom Slovenskej pošty a za dopravu neplatíte.


Ako môžem za objednaný tovar zaplatiť?

Za tovar môžete zaplatiť nasledovne:
- dobierkou, v hotovosti priamo kuriérovi, ktorý Vám tovar prinesie.
- hotovosťou, pri osobnom prevzatí tovaru v Lučenci.
- platba bankovým prevodom na náš bankový účet pred dodaním tovaru.


Čo sa stane ak do objednávky nezadám moje telefónne číslo?

S najväčšou pravdepodobnosťou Vaša objednávka nebude spracovaná, nakoľko bez Vášho telefónneho čísla (najlepšie mobil) Vás nebude vedieť kontaktovať kuriér a zásielku nedoručí.
Tovar nemusí byť dodaný aj v prípade, že zadáte zlé telefónne číslo.


Biokrb mi prišiel poškodený, čo mám robiť?

Ak Vám príde tovar poškodený, je potrebné spísať reklamáciu u kuriéra alebo na pošte. Nie je možné vrátiť poškodený tovar bez udania dôvodu. Po spísaní reklamácie nás kontaktujte a my Vám buď vrátime peniaze, alebo Vám v čo najkratšom čase zašleme náhradu.


Môžem biokrb vrátiť?

Áno, u nás máte 100% garanciu vrátenia peňazí, alebo si môžete vybrať iný biokrb z našej ponuky a prípadný rozdiel Vám vrátime. Podmienkou je vrátenie biokrbu v pôvodnom balení a nepoškodený. Peniaze Vám vrátime do 14. (štrnástich) kalendárnych dní od doručenia/vrátenia biokrbu. Peniaze vrátime bankovým prevodom alebo v hotovosti.

MjQ0Yj